Lütfen destek için Facebook sayfamızı beğenin. Teşekkürler :) Kapat
Aklımda Korece Dersleri Hazırlama Konusunda Tasarılar | Skullcrusher | ORG
   
 
 

Aklımda Korece Dersleri Hazırlama Konusunda Tasarılar

Pazartesi, 07 Şub 2011 Havadan Sudan yorum ekle yorumlara git


   
Yorum ekleyin
  Facebook'ta paylaşın
  Twitter'da paylaşın


Selam arkadaşlar. :) Biliyorsunuz bir önce ki yazımda sizlerle korece kursuna başladığımı paylaşmış ve kursun ağır, yani hızlı bir şekilde ilerleyebileceğinden duyduğum endişeden bahsetmiştim. İlerleyen haftalarda bu konuda haklı olduğumu anladım. Kurs gerçekten hızlı ilerliyor ve eğer gerçekten zaman ayırıp çalışmazsan direk geri kalıyorsun. Arayı kapatmak için ayrı bir zaman ayırman gerekiyor. Tecrübeyle sabit ama neyse ki toparlayabildim. :)

Şimdi bu yazımda sizlere, kursta öğrendiğimiz şeyleri ders olarak paylaşacağımı söylemek istiyorum. :) Hem ben dersleri tekrar etmiş ve pekiştirmiş olurum hem de Korece öğrenmek isteyipte nereden başlayacağını bilmeyen ya da oturduğu şehirde kurs imkanı olmayan kişilere bir nebze olsun yardımı olur diye düşünüyorum.

Korece hakkında Türkçe kaynak yok denecek kadar az. Benim bildiğim 5-6 kitap var. Ama bu kaynakların, (tamam hepsini alıp incelemedim. zaten bulup almasıda ayrı bir sorun) hiçbiri bir kişiyi sıfırdan alıp ilerletmiyor. Zaten bende o yüzden kursa gitme ihtiyacı hissettim. Ne nasıldır, yol yordam görerek öğrenmek için…

Velhasılı-kelam yani uzun lafın kısası, öğrendiğim şeyleri dilim döndüğünce sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Ama henüz bunu nasıl yapacağımı kararlaştırmadım. Salt yazı mı olur, ses kaydı mı olur ya da başka bir formatta mı olur şu an bilmiyorum. Sanırım nasıl olacağını ilerleyen zamanda göreceğiz.

Umarım bu projemi sağlıklı bir şekilde hayata geçirebilirim.

Şimdilik bu kadar, daha sonra görüşmek üzere… ;)

Güncellemelerden anında haberdar olmak isterseniz yazıları
Rss , Twitter ya da Facebook ile takip edebilirsiniz. :)
  1. Dilek
    Cuma, 24 Haz 2011 zamanında 02:43 | #1

    Şu an seni çok kıskandığımı söylemeden edemicem :) Bu kurs izmir dışında bi yerlerde değil mi :( Bende gitmek istiyorum :( Dersleri burada paylaşırsan en büyük takipçin ben olucam sanırım :)

  2. Perşembe, 10 Mar 2011 zamanında 00:27 | #2

    Kardeşim başarılar. :)

  1. şimdilik geri bağlantı yok