Lütfen destek için Facebook sayfamızı beğenin. Teşekkürler :) Kapat
Photoshop Uygulama 58: Photoshop CS5′te Content-Aware Healing Uygulaması (VIDEO DERS) | Skullcrusher | ORG
   
 
 

Photoshop Uygulama 58: Photoshop CS5′te Content-Aware Healing Uygulaması (VIDEO DERS)

Cuma, 07 May 2010 Photoshop yorum ekle yorumlara git


   
Yorum ekleyin
  Facebook'ta paylaşın
  Twitter'da paylaşın


Bir önceki konuda Content-Aware Filling özelliğine bir ufak örnek göstermiştim. Şimdiyse Content-Aware Healing özelliğine bir bakış atacağız yani Photoshop Content-Aware özelliğini Spot Healing Brush Tool içinde ki fonksiyonuna bakacağız. :) Ama bunun yanı sıra yine Content-Aware Filling özelliğine de el atacağız, çünkü yeri geldiğinde ikisinide kullanmak durumunda kalabiliriz.

Content-Aware özelliği kusursuz bir özellik değil. Uygulayacağınız resmin, kaldıracağınız objenin uygun olması lazım. Çok faklı, karmaşık öğelerin olmadığı resimlerde uygulamanız başarı oranınızı arttıracaktır. Bir de Content-Aware filtresi sonrasında çok dikkat ile bakarsanız  bir oynama yapıldığı görülür. onun için Content-Aware ardından geleneksel (oldschool) yöntemler ile de desteklemeniz sizlerin daha başarılı bir rötuş elde etmenizi sağlayacaktır.

Content-Aware özelliği ile neler kaldırabilirsiniz, mesela telefon direkleri, telleri, istemediğiniz insanları, kuşları, böcekleri, yüzünüzdeki sivilceleri vs vs. Resim uygun olduğu sürece istediğiniz objeyi resimden çıkarabilirsiniz. Bunların çoğuna örnek göstermeye çalışacağım. Şimdilik bu kadar, video biraz uzun 15 dk kadar. Umarım beğenirsiniz, İyi seyirler. ;)

 

 

  
Video Süresi: 923 Sn Video Boyutu: 11324 KB
Güncellemelerden anında haberdar olmak isterseniz yazıları
Rss , Twitter ya da Facebook ile takip edebilirsiniz. :)
 1. hero
  Salı, 29 Haz 2010 zamanında 05:07 | #1

  Herşey çok güzel eline sağlık. Ancak bende jet modem var (olmaz olasıca). Jet ile internetten video izlemem mümkün değil. Videoyu izlemek için indirmem gerekiyor. Çare sizlerde :) Teşekkürler.

 2. ersin
  Cuma, 07 May 2010 zamanında 16:07 | #2

  CS5′in güzelliklerinden bir tanesi… Teşekkürler.

 1. Pazartesi, 31 Oca 2011 zamanında 18:03 | #1
 2. Pazartesi, 31 Oca 2011 zamanında 16:44 | #2