Lütfen destek için Facebook sayfamızı beğenin. Teşekkürler :) Kapat
Photoshop’ta Slice Tool Nedir ve Niçin Kullanılır ? | Skullcrusher | ORG
   
 
 

Photoshop’ta Slice Tool Nedir ve Niçin Kullanılır ?

Pazar, 29 Nis 2007 Photoshop yorum ekle yorumlara git


   
Yorum ekleyin
  Facebook'ta paylaşın
  Twitter'da paylaşın


Bu seferki konumuzda; dilim döndüğünce Photoshop’un web tasarımı alanındaki kullanımını anlatmaya çalışacağım. Photoshop bildiğiniz üzere çok ileri bir grafik işlem programıdır. Neredeyse Photoshop ile yapılamayacak bir şey yok gibidir. Bu yüzdendir ki sitenizi tasarlarken görsel ne varsa photoshop ile yapabilirsiniz.

Evet üstteki paragrafta ve başlıktan anlaşılacağı üzere Slice Tool un web tasarımıyla alakalı bir şey olduğunu anlamışsınızdır. Slice Tool, yaptığınız çalışmanızı ufak parçalara bölmenizi sağlayarak size kolaylık sağlar. Böylece parçalanan parçalara daha rahat link verip, sayfanızın daha kolay açılmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü web sayfaları ufak parçalardan oluşan resimlerle çok daha kolay ve hızlı açılırlar.

Slice Tool’u kullanmak için Araç kutusundan Slice Tool’u seçin ve resminizde seçim işlerinine başlamanız yeterli olacaktır. Seçimlerinizi ve parçalarınızı web ortamına aktarmak için “File” menüsünden “Save For Web” (File > Save For Web) seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Photoshop parçaları .html sayfası olarak ve birde klasör yaratarak parçaları sizin için kaydeder. Sizde daha sonra web tasarım programınızla sitenizin geri kalan tasarımını bitirebilirsiniz. ;)

 
Şimdilik bu kadar, Slice Tool un kullanımı basitçe bu şekildedir. :)

İp uçları: Slice Tool; parçalara bölerken renk ayrımlarına, rule’la koyduğunuz sınırlara yapışarak daha kolay bir parçalama olanağı sağlar. Bunun için View > Snap & Snap to seçeneklerini işaretlemeniz yeterlidir. Bu özellik özellikle sitenizin menülerini yaparken çok işinize yarayacaktır. ;)

Güncellemelerden anında haberdar olmak isterseniz yazıları
Rss , Twitter ya da Facebook ile takip edebilirsiniz. :)