Lütfen destek için Facebook sayfamızı beğenin. Teşekkürler :) Kapat
Yazılım Sahtekarlığına Maruz Kalmış Olabilirsiniz / Windows 7 Etkinleştirme | Skullcrusher | ORG
   
 
 

Yazılım Sahtekarlığına Maruz Kalmış Olabilirsiniz / Windows 7 Etkinleştirme   
Yorum ekleyin
  Facebook'ta paylaşın
  Twitter'da paylaşın


Arkadaşlar, şu an okumakta olduğunuz bu konuda sizlere Windows 7 nin “Nasıl Aktive Edileceği”, “KB971033 güncellemesi” sonucu ortaya çıkan “Yazılım sahtekarlığına maruz kalmış olabilirsiniz.” ibaresinin nasıl kaldırılacağı hakkında bilgi vereceğim. Umarım yardımı olur, burada anlattığım tüm şeyleri kendimin de denediğini bilmenizi istiyorum. Yani kendimin de kullandığı bilgileri, tecrübeleri sizinle paylaşıyorum. :)
Eğer sorununuz etkinleştirme problemi değil ise ilk önce bu konuya gidip RemoveWAT programını deneyiniz.
Konu 11.06.2010′da güncellenmiştir. Nedeni; Loader programının güncellenmesi.


Öncelikle bilgisayarınızda Windows 7 nin hazır kurulu olduğunu ya da yeni yüklediğinizi kabul ediyorum. Şimdi başlıklar halinde anlatımlarıma geçiyorum. Biraz uzun bir yazı, ama başlıklara link verdim, ihtiyacınız olana direk ulaşabilirsiniz. İyi okumalar. ;)


1# Windows 7 Nasıl Etkinleştirilir ya da Aktive Edilir?

2# Windows KB971033 Güncellemesi Nedir? Yüklenmesi Nasıl Engellenir? Kaza ile Yüklenirse Nasıl Silinir?
2-1# Windows KB971033 Güncellemesi Nedir?
2-2# Yüklenmesi Nasıl Engellenir?
2-3# Kaza ile Yüklenirse Nasıl Silinir?

3# “Yazılım sahtekarlığına maruz kalmış olabilirsiniz.” uyarısı nasıl kaldırılır?


1# Windows 7 Nasıl Etkinleştirilir ya da Aktive Edilir? (en başa git)

Windows 7 nizi kurduğunuzda muhtemelen “Başlat > Denetim Masası > Sistem” ekranında şöyle bir ibare vardır. “30 gün sonra etkinleştirilecek. Windows’u şimdi etkinleştirin.Windows 7′yi  etkinleştirmek için “Windows 7 Loader eXtreme Edition 3.503 Stable” isimli bir program kullanacağız. Windows 7 Loader eXtreme Edition 3.503 Stable’yi indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Programı indirdikten sonra nasıl kullanıldığını ve nasıl etkinleştirme yapıldığını anlatan videoyu izleyebilirsiniz.

Windows 7 Etkinleştirme Videosu Windows 7 Loader eXtreme Edition 3.503 Stable
Video Süresi: 200 Sn Dosya Boyutu: 28136 KB


Eğer video izlemede sorun yaşıyorsanız resimli anlatım da hazırladım. :)


# Windows 7 Loader eXtreme Edition 3.503 Stable programını çalıştırın ve “Loader” altındaki “Activate” tuşuna basın. İşlemler bittikten sonra karşınıza bilgisayarınızı yeniden başlatın yazısı gelecek. “Now” tuşuna basın.# Bilgisayarınızı yeniden başlatınca karşınıza 2 adet Windows 7 seçeneği gelecek, “Windows 7 Loader XE” ile Windows’unuzu başlatın.# Her şey yolunda gittiyse “Başlat > Denetim Masası > Sistem” ekranında “Windows etkinleştirildi.” yazısını göreceksiniz. :)2# Windows KB971033 Güncellemesi Nedir? Yüklenmesi Nasıl Engellenir? Kaza ile Yüklenirse Nasıl Silinir? (en başa git)

2-1# Windows KB971033 Güncellemesi Nedir? (en başa git)

KB971033 güncellemesi Windows 7 nin orjinal olup olmadığını kontrol eden bir güncellemedir ve yüklenmemesi gerekir.

2-2# Yüklenmesi Nasıl Engellenir? (en başa git)

Bunun için “Denetim Masası > Windows Update > Ayarları değiştir” ekranından “Güncelleştirmeleri denetle, ancak karşıdan yükleme ve kurma konusundaki kararı bana bırak.” seçeneğini seçin. Artık Windows size sormadan sisteminize tek bir güncelleme bile kurmayacaktır. Windows size hangi güncelleştirmeleri yüklemek istediğinizi sordugunda, listeden “Windows 7 Güncelleştirmesi (KB971033)” güncellemesinin yanında ki onay işaredini kaldırıp, yüklemek istemediğinizi belirteceksizin. Böylece Windowsunuzun orijinal olup olmadığını kontrol eden güncellemeyi yüklememiş olacaksınız. :)2-3# Kaza ile Yüklenirse Nasıl Silinir? (en başa git)

Şimdiye kadar böyle bir şeyden haberiniz yoktu ya da dalgınlıkla yüklediniz, kaldırmak için yapmanız gereken şey; “Denetim Masası > Programlar ve Özellikler > Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle” ekranından “Windows 7 Güncelleştirmesi (KB971033)” ni bulup “Sağ Tık > Kaldır” demek. Ama büyük ihtimal bu güncellemeyi yüklediğinizi, ekranınız karardığında anlamış olmalısınız. :) Neyse ki cevabı bir sonraki başlıkta. :)3# “Yazılım sahtekarlığına maruz kalmış olabilirsiniz.” uyarısı nasıl kaldırılır? (en başa git)

Eğer bu uyarıyı alıyorsanız “Windows 7 (KB971033)” güncelleştirmesini kurmuşsunuz demektir ve karşınızda aşağıda ki ekran görüntüleri vardır. Öncelikle bu güncellemeyi bilgisayarınızdan kaldırın ve Windows Update ayarını değiştirin. (Nasılını bir üst konuda bulabilirsiniz.)Güncellemeyi sistemden kaldırdıktan sonra Windows’unuzu etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için yazının ilk başlığına atlayın ve etkinleştirme adımlarını izleyin. :)


Eğer daha önce “Windows 7 Loader XE” kullanıp etkinleştirdiyseniz, programı yeniden çalıştırdığınızda ilk önce “Deactivate” edeceksiniz. Ardından bilgisayarı kapatıp açtığınızda, yeniden yazının ilk başlığında ki adımları uygulayıp Windows’unuzu etkinleştireceksiniz. :)


 

 

Evet, sanırım Windows 7 yeterli bir doküman oldu. En yaygın sorulara ve sorunlara yanıt olabileceğini düşünüyorum. Anlatılanları lütfen iyi okuyun, oldukça basit anlatmaya çalıştım. :)

Umarım yararlı olur. Sağlıcakla kalın.

Güncellemelerden anında haberdar olmak isterseniz yazıları
Rss , Twitter ya da Facebook ile takip edebilirsiniz. :)
 1. yiğit
  Pazartesi, 18 Tem 2011 zamanında 00:38 | #1

  Saygıdeğer kardeşim, bizlere yardımcı olduğun için Allah razı olsun. Çok teşekkürler ilgi ve anlayışınıza.

 2. RizeLy
  Cuma, 24 Haz 2011 zamanında 18:25 | #2

  Çok teşekkür ediyorum .Çok mükemmel bir şekilde hazırlamışsınız. Kaç günden beri uğraşıyorum sonunda derdime are buldum sizin sayenizde elinize şağlık.

 3. yasin
  Pazartesi, 07 Şub 2011 zamanında 18:28 | #3

  Çok sağol kardeşim =)

 4. serdar
  Cumartesi, 31 Tem 2010 zamanında 16:17 | #4

  Yardımlarınızdan ötürü çok teşekkür ederim. Problemi giderdim. Çok faydalı oldu.

 5. Tolgahan
  Pazartesi, 28 Haz 2010 zamanında 11:50 | #5

  Çok teşekkürler. Klavyenize sağlık.

 6. sedat
  Perşembe, 24 Haz 2010 zamanında 19:39 | #6

  Eline sağlık.

 7. Pazar, 20 Haz 2010 zamanında 12:27 | #7

  Windows 7′de sahte-orjinal denetimi yapan güncellemenin numarasını arıyordum, sayenizde (KB971033) olduğunu öğrendim ve problemsiz şekilde güncelleştirmeleri yükledim. Paylaşım için teşekkürler. Elleriniz dert görmesin…

 8. MUSA
  Perşembe, 17 Haz 2010 zamanında 20:26 | #8

  Eline sağlık işe yaradı, ama senden gene bekliyoruz çünkü. Kesin bu da eskiyecektir :) O zaman gene haftalarca aramayalım… :wink:

 9. ezel
  Salı, 15 Haz 2010 zamanında 17:03 | #9

  Çok sağol, çok işe aradı.

 10. dirvana
  Pazartesi, 14 Haz 2010 zamanında 02:50 | #10

  Bu programı yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. :)

 1. şimdilik geri bağlantı yok