Lütfen destek için Facebook sayfamızı beğenin. Teşekkürler :) Kapat
Yeni Serüven : Korece | Skullcrusher | ORG
   
 
 

Yeni Serüven : Korece   
Yorum ekleyin
  Facebook'ta paylaşın
  Twitter'da paylaşın


Selam arkadaşlar, twitter’dan da göreceğiniz gibi yeni bir serüvene yelken açtım ve ani bir kararla Korece kursuna yazıldım. Zaten daha önce biraz ilgim vardı ve gerek kore alfabesi (Hangul) olsun gerek diğer basit konuşmalar üzerine internetten edindiğim kaynaklarla çalışmıştım. Ama şimdi daha ciddi olarak ve yolu yordamı nasılsa o şekilde öğrenmek istiyorum.

İlk 2 dersi geride buraktık bu hafta ve kore alfabesini öğrendik. Zor değil. Sadece oturup çalışmak gerekiyor. Kendimi ilk okulda hissettim. Hepimiz ilk okul sıralarında o güzelim Güzel Yazı Defterlerimize A A A A , B B B B diye sayfalarca yazardık. Bu işte farksız. Oturup tekrar tekrar ᄀ ᄀ ᄀ ᄀ ,  ᄂ ᄂ ᄂ ᄂ yazmak gerekiyor öğrenmek için. Aynı zamanda seslerde önemli tabi. Hangi harf, hangi sese karşılık geliyor falan bilmek gerekiyor. Bunun için yazarken aynı anda o harfin nasıl telaffuz edildiğinide söylerseniz 2 çalışmayı da aynı anda yapmış oluyorsunuz. Güzel ve kolay yanı bizim dilimiz gibi (ufak farklarla) söylendiği gibi yazılıp, yazıldığı gibi de okunuyor.

Bakalım şimdilik iyi gidiyor. Koreli öğretmenlerimiz sıcak ve içten, 10 seneyi aşkındır Türkiye’delermiş. O yüzden herhangi bir (nasıl desem) kaynaşma problemi yaşamadık. Umarım hep böyle devam eder. Tek endişem kursun biraz hızlı ilerlediğini hissettim. İlerleyen derslerde bu endişem yerli mi yersiz mi anlayacağım. Eğer endişelerimde haklı çıkarsam işte o zaman öğretmenlerin başının etini yemeye başlar, ek dersti, etüttü falan isteklerde bulunmaya başlarım ^^

Paylaşmak istediklerim bunlardı, daha sonra yeniden görüşmek üzere.

Hoşçakalın. :)

Güncellemelerden anında haberdar olmak isterseniz yazıları
Rss , Twitter ya da Facebook ile takip edebilirsiniz. :)
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok